Arvien vairāk Eiropas aviopasažieriem tiek piedāvāta iespēja izmantot mobilos telefonus, lai nosūtītu īsziņas, pārlūkotu internetu vai pat piezvanītu lidojuma laikā. Gadu pēc tam, kad Komisija ieviesa kopīgus noteikumus drošai mobilo telefonu lietošanai gaisa kuģī un vienkāršu šā pārrobežu pakalpojuma atļaujas saņemšanu, 27 Eiropas gaisa kuģi tika aprīkoti tā, lai varētu droši izmantot mobilos telefonus, lidojot Eiropas gaisa telpā. Paredzams, ka līdz 2009. gada beigām šis skaitlis divkāršosies.
„Personas, kas dodas dienesta braucienos, un jaunākie pasažieri jo īpaši vēlas lidojuma laikā izmantot mobilo telefonu. Turklāt tas Eiropas uzņēmumiem ir arī interesants uzņēmējdarbības modelis. Tāpēc pirms gada Komisija noteica kopīgus pamatnoteikumus, lai uzņēmumi drošā un vienkāršā veidā varētu piedāvāt pakalpojumu Eiropas gaisa telpā, neveicot 27 dažādas atļaujas saņemšanas procedūras savās valstīs”, atzīst ES telesakaru komisāre Viviāna Redinga. „Esmu gandarīta, ka tagad pirmās Eiropas lidsabiedrības piedāvā iespēju lidojuma laikā izmantot mobilos telefonus. Lai turpinātu šā pakalpojuma sekmīgu ieviešanu, mobilā telefona lietošana nedrīkstētu traucēt pārējos pasažierus, piemēram, līdzīgi kā vilcienos, ierīkojot „klusās zonas”. Tāpat operatoriem jāraugās, lai cenas būtu pieņemamas. Tādā gadījumā mobilo telefonu pakalpojumi lidojuma laikā var kļūt par Eiropas uzņēmumu priekšrocību pasaules mēroga konkurences tirgū avioceļojumu jomā."
2008. gada aprīlī Komisija pieņēma noteikumus, lai saskaņotu mobilā telefona pakalpojumu nosacījumus lidojuma laikā visā Eiropas Savienībā. Pēc gada šie noteikumi ļāva diviem operatoriem, kas piedāvā mobilo sakaru pakalpojumus lidmašīnās, – OnAir (Ženēva) un AeroMobile (Londona) uzsākt darbību Eiropā. Viņi sadarbojas ar lidsabiedrībām, kas ir ieinteresētas, lai to pasažieriem būtu pieejami šādi pakalpojumi.
Pašlaik trīs Eiropas lidsabiedrības – Ryanair (Īrija), TAP (Portugāle) un bmi (Apvienotā Karaliste) – plāno piedāvāt savās lidmašīnās šo pakalpojumu. Jau 27 lidmašīnas ir attiecīgi aprīkotas, un paredzams, ka šis skaitlis līdz 2009. gada beigām divkāršosies. Tas ir daudzsološs sākums, arī citas lidsabiedrības sākušas tehniskus izmēģinājumus.
Sadarbības partneris: