autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Rindā pēc septītā brīnuma: Telefons trīs algu vērtībā

Jauno septītās paaudzes iPhone cena Latvijā svārstās starp 767 eiro par iPhone 7 (32 GB) un 1152 eiro par iPhone 7 Plus (256 GB). Neskatoties uz to, ka šis telefons ir divu līdz trīs minimālo algu vērtībā, daļa iedzīvotāju ir gatavi pēc tā stāvēt pat rindā. Jauno iPhone tirdzniecība Latvijā sāksies rīt.

Apzinoties, ka diez vai rīt izdosies apmierināt visu klientu vēlmes pēc iPhone 7, šīs ierīces tirgotāji kopš pagājušās nedēļas sāka pieņemt rezervācijas.

Cenas būtiski neatšķiras

SIA Latvijas mobilais telefons preses sekretāre Elīna Lidere NRA.lv atklāja, ka interese par šo modeli ir patiešām liela. Vispieprasītākie esot ahātmelnais un matēti melnais iPhone 7 ar 32 GB un 128 GB ietilpību.

Lattelecom preses sekretāre Jūlija Ņikitina atzina, ka potenciālie pircēji interesējas gan par iPhone 7 bāzes modeli, gan par iPhone 7 Plus ar 256 GB atmiņu, taču vispopulārākie esot vidējā līmeņa iPhone 7.
«Šā brīža iesniegto pieteikumu intensitāte pēc jaunajiem iPhone viedtālruņiem ir augsta, un jaunā viedtālruņa tīkotāju skaits turpina kāpt. Rūpēsimies, lai rīt, 23. septembrī, varētu iepriecināt iPhone fanus,» solīja Lattelecom Mazumtirdzniecības nodaļas vadītājs Andris Bodnieks.

Lai gan iPhone 7 Latvijā gatavojas pārdot vairāki tirgotāji, to cenas būtiski neatšķiras. Maksa par identisku jauno iPhone modeli pie Apple autorizētiem izplatītājiem atšķiras par 10 līdz 15 eiro, un visi piedāvā šos jaunos modeļus iegādāties arī uz nomaksu, ar dalīto maksājumu vai līzingā. iPhone 7 (32 GB) cena pie dažādiem tirgotājiem svārstās no 769 eiro līdz 780 eiro, iegādājoties to uzreiz, vai no 31,99 eiro līdz 47,24 eiro mēnesī. Savukārt lielākas ietilpības iPhone 7 Plus (256 MB) cenu amplitūda ir aptuveni no 1019 eiro līdz 1152 eiro.

Pievienotā vērtība

Kas šajā telefonā ir tik īpašs, ka cilvēki ir gatavi stāvēt pēc tā rindā un maksāt tik augstu cenu?

LMT skaidro, ka iPhone 7 radikāli uzlabo vissvarīgākos Apple viedtālruņu lietošanas aspektus. Tas ienes jaunu, modernāku fotokameru sistēmu, ilgāk strādājošu akumulatoru, aptverošu stereo skaņu, viskrāšņāko ekrānu, kāds redzēts iPhone telefonos, kā arī ūdens noturību. Un tas joprojām ir jaudīgs. Ļoti jaudīgs.

iPhone 7 lepojas ar pilnībā pārveidotu sākumpogu, ko var pielāgot savām vajadzībām, un tā, protams, atpazīst sava saimnieka pirkstu nospiedumus.

No 7000. sērijas alumīnija izgatavotais viengabala korpuss ir ne tikai patīkams acīm un pirkstu pieskārieniem, bet ir arī ūdens un putekļu drošs. Savukārt Jet Black spīdīgi melnais dizains ir kaut kas tāds, ko Apple nekad iepriekš nav piedāvājis saviem lietotājiem. Tas panākts deviņu soļu anodizācijas (oksīda kārtiņas izveidošana uz virsmas) un pulēšanas procesā, tādēļ tālrunis ir viscaur melns – nav iespējams noteikt, kur beidzas metāls un sākas stikls. Pieejamo krāsu skaits pieaudzis līdz piecām, un potenciālie pircēji var izvēlēties modeli ar 32, 128 vai 256 GB iebūvēto atmiņu.

iPhone 7 kamera uzņem 12 megapikseļu attēlus un 4K izšķirtspējas video. Kamerai pievienota optiskā attēla stabilizācijas sistēma un no sešiem elementiem veidota lēca, kas ļauj uzņemt labākus attēlus vāji apgaismotā telpā. Lielisks palīgs ir arī viedā četru LED diožu zibspuldze, kas ir par 50% gaišāka nekā iPhone 6s modelī.

Savukārt iPhone 7 Plus aizmugurē novietotas divas kameras, kas darbojas kā viena. Tādu pat 12 megapikseļu platleņķa kameru, kāda ir iPhone 7, papildina vēl viena – 12 megapikseļu telefoto kamera, kas pietuvina attēlu. Tas nozīmē, ka iespējams uzņemt labākā kvalitātē arī tos objektus, kas atrodas tālumā.

4,7 collu (iPhone 7) vai 5,5 collu (iPhone 7 Plus) ekrāns ir košākais un krāsainākais, kāds redzēts Apple tālruņos. Tas attēlo tikpat plašu krāsu gammu, kādu izmanto digitālā kino industrijā, ir par 25% spilgtāks nekā priekšgājējs un atbalsta 3D Touch funkciju (tas ir, spēj atšķirt, ar cik lielu spēku veikts pieskāriens).

Jaunais A10 Fusion procesors darbojas divreiz ātrāk nekā iPhone 6 izmantotais, vienlaikus taupot enerģiju. Tādēļ iPhone 7 ar vienu uzlādi kalpo ilgāk nekā jebkurš iepriekšējais Apple tālrunis.

Deviņu gadu evolūcija

2007. gadā Apple izlaida savu pirmo iPhone. Salīdzinot šo modeli un iPhone 7 Plus, NRA.lv secināja, ka tas kļuvis smagāks, lielāks, taču reizē arī plānāks. Iebūvētā atmiņa palielinājusies 14 reižu, savukārt iespēja pļāpāt pa telefonu bez uzlādes – 2,5 reizes.

Laika gaitā Apple pievienojis vairākus jaunumus, kas nu jau kļuvuši par neatņemamu viedtelefona sastāvdaļu, piemēram, pirkstu nospiedumu lasītāju, vairākattēlu sensoru, balss personisko asistentu. Taču ne viss ir veicies tik gludi. Piemēram, 2013. gadā Apple atzina, ka iPhone 5S varētu būt ražošanas defekts akumulatoriem, kas izraisa pārlieku ilgu uzlādi vai samazinātu kapacitāti, tāpēc daļu telefonu uzņēmumam nācās izņemt no apgrozības. Savukārt 2014. gadā atsevišķi iPhone 6 lietotāji sūdzējās, ka telefona korpuss liecas, ja tam, piemēram, uzsēžas virsū.

Ilze Šteinfelde

Pievienot komentāru